W małej dzielnicy Ustronia – Nierodzimiu, swoją siedzibę znalazło Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi. Jest stowarzyszeniem, organizacją non-profit, której działalność nie jest nastawiona na zysk, a na prowadzenie dobrze rozumianego wsparcia.  Istniejemy dzięki ludziom, którzy w 1991r. powołali do życia Towarzystwo i mieli odwagę do stworzenia miejsca dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, których system edukacji jeszcze wtedy w Polsce nie dostrzegał.
Zapraszamy Cię do miejsca, w którym spotykają się codziennie ludzie, których dzieli temperament, osobowość, wykształcenie, codzienna rola. Łączy ich cel, dla którego codziennie tu przychodzą: rehabilitacja, edukacja i terapia dzieci, młodzieży oraz dorosłych…
Spotkasz tutaj osoby na każdym etapie życia. Od maleńkiego wcześniaka ze skrajnie niską wagą urodzeniową, przez dzieci, których rozwój przebiega nieharmonijnie, niepokojąco. Wreszcie zauważysz dzieci, które nie mają możliwości nauki w powszechnym systemie kształcenia. Uczą się u nas… w szczególności bycia samodzielnym. Wreszcie, spotkasz u nas dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które nie są w stanie podjąć pracy zarobkowej i funkcjonować samodzielnie. Nie chcą jednak być tylko w swoich domach, chcą spędzać czas ze sobą.
To miejsce pełne jest Niepowtarzalnych Ludzi: pracowników oraz tych, dla których miejsce powstało.
Przyjdź i zobacz jak wygląda spotkanie z człowiekiem, którego fizyczność i zdolności poznawcze mogą być zdeterminowane bezwładnym ciałem, chorobą genetyczną, zaburzonym metabolizmem, niewidocznym deficytem. Przekonaj się jak intensywna praca dziecka, terapeuty i rodzica rodzi sukcesy na całe życie.
Uchwyć moment spotkania  człowieka z człowiekiem, w miejscu które wspólnie tworzymy dla niepowtarzalnych chwil.